Ogłoszenia duszpasterskie na VII niedzielę zwykłą

  Ogłoszenia parafialne na VII niedzielę zwykłą 19.02.2023

 1. W tym tygodniu Msza Św. w poniedziałek o 8.00 oraz od wtorku do soboty o g. 18.00.
 2. W środę Popielec, rozpoczynający Okres wielkiego Postu. Msza św. z posypaniem głów popiołem o godz. 9.00 i 18.00. Pamiętajmy, że w tym dniu obowiązuje nas post ścisły tzn. dwa posiłki lekkie i jeden do syta oraz powstrzymanie się od pokarmów mięsnych. 
 3. W czwartek od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.   
 4. W przyszłą niedzielę dzieci przynoszą zeszyty z Ziarnem. Po Mszy krótkie spotkanie dla dzieci z klas I-III. 
 5. W czasie ostatniej zbiórki na planowane w tym roku inwestycje parafialne Rada Parafialna zebrała 3500 zł.
 6. Dziś rozpoczyna się w Kościele Tydzień Modlitw o trzeźwość narodu. 
 7. Przez cały Wielki Post przed ołtarzem będzie stał dzban, do którego możemy składać swoją jałmużnę wielkopostną. W tym roku nasza parafia przekaże złożoną jałmużnę na Hospicjum perinatalne „Formuła Dobra” działające na rzecz dzieci z Dolnego Śląska.
 8. W piątek pierwsza w tegorocznym Wielkim Poście Droga Krzyżowa o g. 17.15 oraz Gorzkie Żale w niedzielę o g. 17.15. Dzieci będą otrzymywać za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach obrazki które wkleją do książeczki. Książeczkę otrzymają w piątek.
 9. Na dzisiejszą niedzielę grupa parafian przygotowała słodki ostatkowy upominek. Przy wyjściu z kościoła każdy otrzyma w prezencie pączka, a kto będzie chciał, może też poczęstować się gorącym napojem na świetlicy. Dobrowolne ofiary będą przeznaczone na funkcjonowanie świetlicy. Przy okazji dziękuję Paniom: Ewie Kotlińskiej, Agacie Turczynowicz, Matyldzie Turczynowicz, Monice i Maryli Socha, Marcie Wróbel, Bogusławie Czeleń  za poświęcony czas i przygotowanie pączków. 
 10. Wychodząc z kościoła, w przedsionku świątyni, można nabyć nasz parafialny kalendarz ścienny na obecny rok. Ofiara dobrowolna.
 11. Zachęcam do zamawiania intencji Mszy św. za żywych i umarłych. Nie marnujmy okazji do złożenia Najświętszej Ofiary w różnych intencjach. Uczmy się zawierzać Bogu wszystkie swoje sprawy.   
 12. Parafia przygotowała w czasie ferii ofertę zajęć dla dzieci i młodzieży. Zajęcia będą odbywać się od jutra.        
 13. W przedsionku kościoła stoi kosz do którego możemy składać resztki niedopalonych świec. Mamy okazję pozbyć się świecowych niedopałków i jednocześnie pomóc w zakupie nowych świec ołtarzowych do kościoła
 14. Jak co roku w środę Popielcową rozpocznie się krucjata modlitewna 40 Dni dla Życia. Każdy, kto chce się włączyć w akcję, wybiera sobie dogodny dla siebie termin i godzinę, następnie poświęca jedną godzinę na modlitwę. Więcej informacji na temat tej akcji na plakacie oraz stronie www.40dni.ksm.legnica.pl
 15. Wszystkim gościom życzymy dobrego pobytu oraz wzmocnienia fizycznego i duchowego.