Ogłoszenia duszpasterskie na V niedzielę Wielkiego Postu

Ogłoszenia parafialne na V niedzielę WIELKIEGO POSTU   26.03.2023

1. W tym tygodniu Msza Św. w poniedziałek o 8.00 oraz od wtorku do czwartku o 18.00, w piątek i sobotę wyjątkowo o 18.30.
  2. W czwartek od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, którą poprowadzi Apostolstwo Pomocy Duszom Czyśćcowym. O 18.00 Msza Św. w intencji dusz czyśćcowych ofiarowana przez Apostolstwo.
  3. 2 kwietnia w niedzielę, jak co roku przypada dzień wieczystej adoracji w naszej parafii. Adoracja będzie trwała od godziny 12.00 do 17.00. Niech każdy z nas  znajdzie czas w tym dniu, żeby przyjść i osobiście adorować Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. Aby zapewnić ciągłość adoracji, przygotowałem plan dla poszczególnych grup parafialnych, grafik jest wywieszony w gablocie. Podział ma charakter propozycji i jeśli komuś nie pasuje podana godzina, jest oczywiście zaproszony w dogodnym dla siebie czasie.
  4. Za tydzień Niedziela Palmowa. Msza Św. o 11.00 rozpocznie się obrzędem poświęcenia palm przy krzyżu i uroczystą procesją do kościoła. Po Mszy Św. rozstrzygnięcie konkursu na największą palmę. Zapraszam do wzięcia udziału w konkursie pojedyncze osoby i zespoły lub rodziny.
  5. Mam ogromną przyjemność poinformować że w Niedzielę Palmową w naszym kościele o godzinie 9.00 pasja będzie śpiewana przez zespoły: Cantus Olaviensis i Mons Silentius oraz solistów pod dyrekcja Barbary Szarejko. Przygotowanie zespołów: Barbara Szarejko, Rafał Wróblewski. Kierownictwo artystyczne Rafał Wróblewski.
  6. W przyszłą niedzielę po Mszy o 9.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  7. Próba dla czytających w Niedzielę Palmową opis Męki Pańskiej, odbędzie się w środę o 18.30.
  8. Przez cały Wielki Post przed ołtarzem stoi dzban, do którego możemy składać swoją jałmużnę wielkopostną.
  9. W piątki Wielkiego Postu Droga Krzyżowa o g. 17.15 oraz w niedziele Gorzkie Żale o g. 17.15.
  10. Zachęcam do zamawiania intencji Mszy św. za żywych i umarłych. Nie marnujmy okazji do złożenia Najświętszej Ofiary w różnych intencjach.
  11. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu oraz dekorację świąteczną możemy składać przez cały Wielki Post w kopertach, które są wyłożone pod chórem.
  12. 31 marca w piątek wyruszy druga Izerska Nocna Droga Krzyżowa. Rozpoczynamy o g. 18.30 Mszą Św. a następnie wyruszymy na szlak Drogi Krzyżowej. Do 28 marca trwają obowiązkowe zapisy, osoby niepełnoletnie mogą wziąć udział tylko pod opieką dorosłych.
  13. W gablocie wywieszone są zapowiedzi przedślubne.