Ogłoszenia duszpasterskie na IV niedzielę Wielkiego Postu

  Ogłoszenia parafialne na IV niedzielę WIELKIEGO POSTU   19.03.2023

 1. Dziś w naszej parafii rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne. Serdecznie witamy rekolekcjonistę ks. Tomasza Kancelarczyka. Skorzystajmy z tej okazji i znajdźmy czas na święte ćwiczenia duchowe. Plan rekolekcji można zabrać wychodząc z kościoła. Wyrazem naszej wdzięczności za trud głoszenia rekolekcji będą nasze ofiary, składane od poniedziałku do środy na tacę. 
 2. W tym tygodniu Msza Św. do środy wg. porządku rekolekcyjnego o 9.00 i 18.00, od czwartku do soboty o g. 18.00.
 3. Jutro przypada liturgiczny obchód Uroczystości Św. Józefa.
 4. W czwartek od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.   
 5. W czwartek w kościele o 15.45 próba dla dzieci klas III. 
 6. W piątek o 18.30 spotkanie formacyjne dla kandydatów do Bierzmowania z klas VI-VIII.
 7. W przyszłą niedzielę dzieci klas I-III przynoszą zeszyty z Ziarnem. Po Mszy o 11.00 spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci klas III. 
 8. Przez cały Wielki Post przed ołtarzem stoi dzban, do którego możemy składać swoją jałmużnę wielkopostną.
 9. W piątki Wielkiego Postu Droga Krzyżowa o g. 17.15 oraz w niedziele Gorzkie Żale o g. 17.15.
 10. Podczas ostatniej zbiórki na fundusz remontowy Rada Parafialna zebrała 4200 zł. Bóg zapłać.
 11. Zachęcam do zamawiania intencji Mszy św. za żywych i umarłych. Nie marnujmy okazji do złożenia Najświętszej Ofiary w różnych intencjach.   
 12. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu oraz dekorację świąteczną możemy składać przez cały Wielki Post w kopertach, które są wyłożone pod chórem. 
 13. 25 marca, to Dzień Świętości Życia, rozpoczynający co roku dzieło duchowej adopcji dziecka poczętego. Każdy kto ma w sercu potrzebę uratowania życia dziecka nienarodzonego, może przystąpić do duchowej adopcji. Zgłoszenia chętnych są przyjmowane w zakrystii. Wychodząc z kościoła możemy zabrać broszurę o duchowej adopcji i znaczeniu tego dzieła. Przyjęcie chętnych do Dzieła Duchowej Adopcji w sobotę na Mszy Św. 
 14. Dziś rozpoczyna się tydzień modlitw o ochronę życia.
 15. 31 marca parafia organizuje już drugą Izerską Nocną Drogę Krzyżową. Rozpoczynamy o g. 18.30 Mszą Św. a następnie wyruszymy na szlak Drogi Krzyżowej. Więcej informacji na stronie parafialnej, są też przygotowane ulotki, przy wyjściu z kościoła. Do 28 marca trwają obowiązkowe zapisy, osoby niepełnoletnie mogą wziąć udział tylko pod opieką dorosłych.     
 16. W niedzielę zmiana czasu na letni, przesuwamy czas o godzinę do przodu.