Ogłoszenia duszpasterskie na III niedzielę Wielkiego Postu

Ogłoszenia parafialne na III niedzielę WIELKIEGO POSTU   12.03.2023

1. W tym tygodniu Msza Św. w poniedziałek o 8.00 oraz od wtorku do soboty o g. 18.00.
  2. We wtorek o 17.30 nabożeństwo do Krwi Chrystusa a następnie Msza na którą zapraszam Stowarzyszenie.
  3. W czwartek od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.
  4. Przez cały Wielki Post przed ołtarzem stoi dzban, do którego możemy składać swoją jałmużnę wielkopostną.
  5. W piątki Wielkiego Postu Droga Krzyżowa o g. 17.15 oraz w niedziele Gorzkie Żale o g. 17.15.
  6. Dziś Rada Parafialna prowadzi zbiórkę ofiar na fundusz remontowy. W tym roku planujemy dwie duże inwestycje, wymianę pokrycia dachowego na budynku parafialnym oraz ratowanie stropu kościoła przed drewnojadem.
  7. W czwartek w kościele o 15.45 próba dla dzieci klas III.
  8. Zachęcam do zamawiania intencji Mszy św. za żywych i umarłych. Nie marnujmy okazji do złożenia Najświętszej Ofiary w różnych intencjach.
  9. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu oraz dekorację świąteczną możemy składać przez cały Wielki Post w kopertach, które są wyłożone pod chórem.
  10. Za tydzień 19 marca w naszej parafii rozpoczną się Rekolekcje Wielkopostne. Poprowadzi je Ks. Tomasz Kancelarczyk, prezes Fundacji Małych Stópek, znany w całej Polsce z ogromnego zaangażowania w obronę życia. Zaplanujmy sobie obowiązki żeby znaleźć czas na te święte ćwiczenia. Plan rekolekcji można zabrać wychodząc z kościoła.
  11. 25 marca, to Dzień Świętości Życia, rozpoczynający co roku dzieło duchowej adopcji dziecka poczętego. Każdy kto ma w sercu potrzebę uratowania życia dziecka nienarodzonego, może przystąpić do duchowej adopcji. Zgłoszenia chętnych są przyjmowane w zakrystii. Wychodząc z kościoła możemy zabrać bezpłatną broszurę o duchowej adopcji i duchowym znaczeniu tego dzieła. Polecam.
  12. 31 marca parafia organizuje już drugą Izerską Nocną Drogę Krzyżową. Rozpoczynamy o g. 18.30 Mszą Św. a następnie wyruszymy na szlak Drogi Krzyżowej. Trasa ma długość ok. 17 km i jest wymagająca, są do pokonania spore przewyższenia. Więcej informacji na stronie parafialnej, są też przygotowane ulotki, przy wyjściu z kościoła. Do 28 marca trwają obowiązkowe zapisy, osoby niepełnoletnie mogą wziąć udział tylko pod opieką dorosłych.
  13. Podczas ostatniej zbiórki na cele misyjne zebrano 1460 zł. Bóg zapłać.
  14. Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie plastycznym "Kartka Wielkanocna do Papieża Franciszka". Najlepsze prace zostaną nagrodzone i przesłane do Watykanu. Regulamin konkursu na stronie parafialnej.
  15. Rada rodziców przy szkole w Czerniawie rozprowadza rzeżuchę na stół wielkanocny. Można ją nabyć w zakrystii.
  16. Msza Św. w intencji pielgrzymujących do Krakowa zostanie odprawiona w niedzielę 19.03. o g. 9.00