Ogłoszenia duszpasterskie na I niedzielę Wielkiego Postu

Ogłoszenia parafialne na I niedzielę WIELKIEGO POSTU   26.02.2023

1. W tym tygodniu Msza Św. w poniedziałek o 8.00 oraz od wtorku do soboty o g. 18.00.
  2. W czwartek od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.
  3. Przez cały Wielki Post przed ołtarzem będzie stał dzban, do którego możemy składać swoją jałmużnę wielkopostną. W tym roku nasza parafia przekaże złożoną jałmużnę na Hospicjum perinatalne „Formuła Dobra” działające na rzecz dzieci z Dolnego Śląska.
  4. W piątki Wielkiego Postu Droga Krzyżowa o g. 17.15 oraz w niedziele Gorzkie Żale o g. 17.15. Dzieci otrzymują za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach obrazki które wkleją do książeczki. Dla tych, którzy uzbierają komplet obrazków czeka super niespodzianka.
  5. W piątek o 18.00 spotkanie formacyjne dla kandydatów do Bierzmowania z klasy VIII.
  6. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Modlimy się w intencji Służby Liturgicznej i jej rodzin oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
  7. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w piątek od 9.00.
  8. W sobotę o 11.00 nabożeństwo wynagradzające do Niepokalanego Serca NMP. Okazja do spowiedzi wynagradzającej od godz. 10.00.
  9. W przyszłą niedzielę po Mszy o 9.00 zmiana tajemnic dla Wspólnoty Żywego Różańca.
  10. Za tydzień przypada niedziela Ad Gentes, przy wyjściu z kościoła odbędzie się zbiórka do puszki na cele misyjne.
  11. Wychodząc z kościoła, w przedsionku świątyni, można nabyć nasz parafialny kalendarz ścienny na obecny rok. Ofiara dobrowolna.
  12. Zachęcam do zamawiania intencji Mszy św. za żywych i umarłych. Nie marnujmy okazji do złożenia Najświętszej Ofiary w różnych intencjach. Uczmy się zawierzać Bogu wszystkie swoje sprawy.
  13. W przedsionku kościoła stoi kosz do którego możemy składać resztki niedopalonych świec. Mamy okazję pozbyć się świecowych niedopałków i jednocześnie pomóc w zakupie nowych świec ołtarzowych do kościoła
  14. Jak co roku w środę Popielcową rozpoczęła się krucjata modlitewna 40 Dni dla Życia. Każdy, kto chce się włączyć w akcję, wybiera sobie dogodny dla siebie termin i godzinę, a następnie poświęca jedną godzinę na modlitwę. Więcej informacji na plakacie oraz stronie www.40dni.ksm.legnica.pl
  15. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu oraz dekorację świąteczną możemy składać przez cały Wielki Post w kopertach, które są wyłożone pod chórem.
  16. 11 marca pielgrzymka do Wadowic i Krakowa. Wyjazd o g. 3.15. Zbiórka pod kościołem.
  17. W drugim tygodniu ferii zimowych parafia przygotowała dla dzieci i młodzieży propozycję wspólnych popołudniowych zajęć. Cały pomysł organizacji zajęć nie wypaliłby, gdyby nie wsparcie sponsorów i pomoc parafian. W tym miejscu serdecznie dziękuję Restauracji Monteverde, Pizzerii Izerka, Klinice Młodości Medical SPA, Exclusive Caffe Monika, Markowi i Monice Socha oraz Maciejowi Bała, za wsparcie i pomoc oraz poświęcony czas.