Ogłoszenia duszpasterskie na IV niedzielę wielkanocną

Ogłoszenia parafialne na  IV Niedzielę Wielkanocną  21.04.2024

1. Msza Św. w tygodniu będzie odprawiana od wtorku do soboty o 18.00. W poniedziałek Msza Św. o 8.00.
  2. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 17.00. Od 17.30 adorację poprowadzi Apostolstwo Pomocy Duszom Czyśćcowym, a następnie zostanie odprawiona Msza Św. w intencji dusz czyścowych – od Apostolstwa. Jakiś czas temu na prośbę Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym uruchomiliśmy dla wszystkich chętnych, możliwość włączenia się do modlitwy za dusze czyśćcowe. Ze złożonych ofiar, do skarbonki w przedsionku, zostanie odprawiona kolejna Msza Św. za dusze czyśćcowe - 21 maja o g. 18.00.
  3. Dziś Rada Parafialna prowadzi zbiórkę ofiar na fundusz remontowy.
  4. Kandydaci do Bierzmowania z klas VI i VII mają swoje spotkanie formacyjne w piątek o 18.30.
  5. Za tydzień odbędzie się uroczyste zaprzysiężenie nowej Rady Parafialnej.
  6. W przyszłą niedzielę, po Mszy o 11.00 krótkie spotkanie z dziećmi z klas I-IV. Dzieci przynoszą zeszyty z Ziarnem.
  7. 11 maja (sobota) w Krzeszowie odbędzie się Pielgrzymka Mężczyzn Dolnego Śląska. Zapisy wszystkich chętnych w zakrystii.
  8. We współpracy ze Stacją Kultury w Świeradowie-Zdroju zapraszamy na kolejny seans filmowy do sali kinowej, w Czerniawie przy ul. Rolniczej 7, na terenie Izerskiej Łąki. Tytuł filmu: Dźwięk wolności” to oparta na faktach historia obnażająca mroki handlu dziećmi. Koszt biletu wstępu wynosi 15 zł na pokrycie licencji za projekcję filmu. Konieczne są zapisy ze względu na ograniczoną ilość miejsc. Zapisywać się można na trzy sposoby: osobiście w zakrystii, telefonicznie (516 174 315) oraz mailowo (parafiaczerniawa@gmail.com). Seans jest zaplanowany  na 2 maja o g. 16.00.
  9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W Gościu przeczytamy m.in. czy jest lekarstwo na rozgoryczenie, dlaczego kościół broni ludzkiego życia oraz dokąd wybiera się papież Franciszek, a w Niedzieli jak zachować odwagę bycia katolikiem, po co nam ciało w niebie oraz jakie jest przesłanie stygmatów.
  10. Wszystkim gościom przebywającym na wypoczynku życzymy dobrego pobytu oraz wzmocnienia fizycznego i duchowego.