ogłoszenia na Niedzielę Trójcy Św.

Ogłoszenia parafialne na Niedzielę trójcy Świętej 26.05.2024

1. Msza Św. w tygodniu będzie odprawiana od wtorku do soboty, z wyjątkiem czwartku o 18.00. W poniedziałek Msza Św. o 8.00.
  2. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30. Zapraszam wszystkich, a szczególnie dzieci i młodzież.
  3. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msza Św. o 9.00. oraz o 11.00 z procesją do czterech ołtarzy. Trasa procesji będzie przebiegać ulicami: Główną, Starowiejską, Podgórną i Strzelecką. Bardzo proszę o przygotowanie poszczególnych ołtarzy następujące osoby: I ołtarz - ul. Starowiejska 1 - rodzice dzieci komunijnych, II ołtarz - ul. Podgórna - strażacy, III ołtarz ul. Strzelecka obok dawnego kina - rodzice dzieci rocznicowych, IV ołtarz - ul. Strzelecka 33 – członkowie Stowarzyszenia Krwi Chrystusa, Żywego Różańca, Diakonii oraz Rady Parafialnej. Zachęcam do udekorowania okien symbolami Eucharystycznymi lub obrazami, nawet jeśli procesja nie będzie przechodziła obok naszego domu. Dajmy w ten sposób świadectwo naszej wiary.  Próba dla dziewczynek, które chcą sypać kwiaty na procesji, będzie we wtorek o g. 16.00. Jeśli ktoś chciałby ofiarować płatki kwiatów na procesję, może je przynieść w środę po Mszy. Chłopcy, którzy chcą dzwonić w czasie procesji, również mają próbę we wtorek o 16.00.
  4. Próba dla dzieci klas IV, które będą przeżywać Rocznicę I Komunii Św. we wtorek o 16.00.
  5. W czwartek na Mszy o 11.00 będziemy przeżywać Rocznicę I Komunii Św. Spowiedź Św. przed rocznicą we wtorek o 16.30.
  6. Nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa od soboty codziennie po Mszy Św. wieczornej, w poniedziałki po Mszy porannej.
  7. W przyszłą niedzielę po Mszy o 9.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca, a na Mszy o 11.00 grupa dzieci przyjmie pierwszy raz Komunię Św.
  8. Bardzo dziękuję za wykonanie prac porządkowych i melioracyjnych na terenie parku kościelnego, Marianowi Fabisiowi, Krzysztofowi Śliwińskiemu, Danielowi Czeleniowi, Markowi Koćmie, Danielowi Marciniakowi, Mateuszowi Bienussie, Rafałowi Olszówce, Sławkowi Ilskiemu.
  9. W czasie ostatniej zbiórki Rada Parafialna zebrała na fundusz remontowy 4450 zł. Przy okazji dziękuję wszystkim parafianom, którzy co miesiąc składają ofiary na inwestycje parafialne. Dzięki waszej ofiarności możemy realizować kolejne inwestycje i planować następne.
  10. We współpracy ze Stacją Kultury Parafia przygotowała dla wszystkich chętnych parafian i gości propozycję kulturalną. Zapraszamy na seans filmowy do sali kinowej, na terenie Izerskiej Łąki. Tytuł filmu: „Razem na zawsze”, to poruszająca opowieść o miłości i wsparciu w trudnych doświadczeniach życiowych. Koszt biletu wstępu wynosi 5 zł. Zapisywać się można: osobiście w zakrystii, telefonicznie (516 174 315) oraz mailowo (parafiaczerniawa@gmail.com). Seans jest zaplanowany na 1.06.24 r. o g. 16.00.
  11. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W Gościu przeczytamy m.in. skąd wiemy o Bogu Trójjedynym oraz czy stres jest potrzebny człowiekowi, a w Niedzieli o znaczeniu Bożego Ciała oraz o miejscu mężczyzn w Kościele.
  12. Wszystkim gościom przebywającym na wypoczynku życzymy dobrego pobytu oraz wzmocnienia fizycznego i duchowego.