Ogłoszenia duszpasterskie na V niedzielę wielkanocną

Ogłoszenia parafialne na  V Niedzielę Wielkanocną  28.04.2024

1. Msza Św. w tygodniu będzie odprawiana od wtorku do czwartku oraz w sobotę o 18.00. W poniedziałek Msza Św. o 7.00.
  2. W piątek Uroczystość MB Królowej Polski, Msze Św. o 9.00 i 11.00.
  3. Po Mszy o 11.00 Młodzież która przyjęła ostatnio Sakrament Bierzmowania, otrzyma pamiątki.
  4. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 17.00.
  5. W przyszłą niedzielę po Mszy o 9.00 zmiana tajemnic dla Wspólnoty Żywego Różańca.
  6. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną wyjątkowo w sobotę  od 9.00.
  7. W środę  rozpoczyna się miesiąc maj, poświęcony Matce Bożej. Zapraszam wszystkich, a szczególnie dzieci i młodzież na nabożeństwa majowe o godz. 17.30. Dzieci będą otrzymywać za udział obrazki, które wkleją na specjalną planszę.
  8. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Modlimy się w intencji Służby Liturgicznej i jej rodzin oraz o nowe powołania kapłańskie.
  9. Podczas ostatniej zbiórki ofiar na fundusz remontowy Rada Parafialna zebrała 4150zł.
  10. W sobotę 11 maja 2024 w Krzeszowie odbędzie się Pielgrzymka Mężczyzn Dolnego Śląska. Zapraszamy wszystkich mężczyzn, którzy nie wstydzą się wyznać, że kochają Maryję. Do Krzeszowa planujemy dotrzeć na dwa sposoby: grupowo zorganizowanym transportem oraz motocyklami. Zapisy na wyjazd zorganizowanym transportem lub w grupie motocyklowej, do 6 maja, osobiście lub telefonicznie.
  11. We współpracy ze Stacją Kultury w Świeradowie-Zdroju zapraszamy na kolejny seans filmowy do sali kinowej, w Czerniawie na terenie Izerskiej Łąki. Tytuł filmu: Dźwięk wolności” Koszt biletu wstępu wynosi 15 zł na pokrycie licencji za projekcję filmu. Konieczne są zapisy ze względu na ograniczoną ilość miejsc. Zapisywać się można na trzy sposoby: osobiście, telefonicznie oraz mailowo (parafiaczerniawa@gmail.com). Seans jest zaplanowany  na 2 maja o g. 16.00.
  12. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W Gościu przeczytamy m.in. o znaczeniu pontyfikatu Jana Pawła II, czy prawa katolików w Polsce są ograniczane wywiad z rodzicami Heleny Kmieć – wolontariuszki misyjnej zamordowanej w Boliwii,  a w Niedzieli czy Bóg nagrodzi nas za wierność, co mówi Biblia na temat wielożeństwa i kłamstwa oraz jaki powinien być współczesny patriotyzm.
  13. Wszystkim gościom przebywającym na wypoczynku życzymy dobrego pobytu oraz wzmocnienia fizycznego i duchowego.